site_header2.jpg

English...

Психотерапия

Под психотерапия ние разбираме оказването на психологическа помощ на здрави хора в ситуация на различни психологически затруднения. Психотерапията би могла да отговори на потребностите на хората да подобрят качеството на собствения си живот. Психотерапевтичното образование изисква професионална подготовка в областта на психологията и високо ниво на теоретична и клинична следдипломна подготовка. Задачата на терапевта е да помогне на клиента да разбере ситуацията си от нова гледна точка, да поддържа решенията му, да отразява чувствата и поведението му и да помогне на клиента да внесе в своя живот необходимите изменения.
Позитивната психотерапия е създадена от професор Песешкиян през 1968 г. и е световно признат метод за консултиране и терапия. Произлиза от латинската дума “positum”, което означава “даденото, цялостното”. Нарушенията и конфликтите са фактологията, с която терапевтът се съобразява, но клиентите притежавата също и способности за справяне с тези конфликти. Основният принцип в позитивната психотерапия е “помощ за самопомощ”, а акцентът е върху това, което клиентът демонстрира като способност.

Обучение

Функцията на обученията е надграждане и разширяване на професионалната квалификация и се провеждат от сертифицирани обучители. Издават се сертификати, които удостоверяват часовете и преминатото обучение.

Супервизия от 2010 г по детска и позитивна психотерапия, Милена Манова

Организации - потребители са : ЦОП - гр.Ямбол, ЦОП - гр.Свищов, ЦОП и ЦСРИ - гр. Перник / 3 години/ и обучаващи се в програмите на ДППБ

Още: Не работим с деца с аутизъм и генерализирано разстройство на развитието, хора със зависимо поведение към хазарт, храна и наркотици - след дейности.